Roletové systémy

Hliníkové roletové systémy

Predokenné rolety sú vhodné na dodatočnú montáž. Nevyžadujú špeciálne úpravy stavby, rozmerovo sa prispôsobujú už hotovému otvoru.
Box, do ktorého sa navíja lamelový pancier, je umiestnený viditeľne na exteriérovej strane otvoru. Vo vodiacich lištách je vložené štetinkové tesnenie.

 

 

 

Štandardne sa v tomto type roliet  používa hliníková lamela s výškou 37 mm plnená polyuretánovou penou, ktorá zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti,  chráni pred hlukom a zároveň zatemňuje interiér.
Tento typ roliet sa vyrába aj v prevedení  s integrovanou protihmyzovou sieťou.

 

 


Plastové roletové systémy

Plastová predokenná roleta predstavuje cenovo výhodnejšiu alternatívu k hliníkovým systémom. Montuje sa do hotovej stavby. Po montáži je roletový box z exteriéru viditeľný.
Skladá sa z roletového boxu, vodiacich líšt a lamelového panciera. Roletový box je hliníkový, dodáva sa v bielej a v hnedej farbe. Vodiace lišty a lamely sú vyrobené z plastu.
Dutá plastová lamela má šírku 37 mm, v ponuke je 7 farebných odtieňov vrátane priesvitnej.
Roleta sa vyrába v dvoch vyhotoveniach, obyčajnom a tichom. Pri tichom vyhotovení sú vodiace lišty opatrené  kefkami, ktoré eliminujú rušivé zvuky pri zatváraní a otváraní roliet.